Hoppa till innehåll

Hälsofrämjande

Dokumentation och kontaktuppgifter för regionalt programområde hälsofrämjande i Sydöstra sjukvårdsregionen.

Planering och uppföljning

Årsrapport hälsofrämjande 2021

Handlingsplan hälsofrämjande 2022

Årsrapport hälsofrämjande 2020

Uppföljning av RCC cancerpreventionsplan 2016-2018

Möten

Mötesanteckningar 2022-05-16

Mötesanteckningar 2022-04-19

Mötesanteckningar 2022-02-25

Mötesanteckningar 2022-01-20

Mötesanteckningar 2021-12-08

Mötesanteckningar 2021-11-01

Mötesanteckningar 2021-09-09

Mötesanteckningar 2021-05-18

Mötesanteckningar 2021-03-25

Mötesanteckningar 2021-01-28

Ordförande

Maria Elgstrand, Region Östergötland
maria.elgstrand@regionostergotland.se

Processtöd

Lina Jarledal Blom, Region Östergötland
lina.jarledal.blom@regionostergotland.se

Ledamöter

Sofia Dahlin, Region Jönköpings län
sofia.dahlin@rjl.se

Annette Frisk, Region Jönköpings län
annette.frisk@rjl.se

Lena Hedin, Region Jönköpings län
lena.hedin@rjl.se

Hanna Johansson, Region Kalmar län
hanna.johansson2@regionkalmar.se

Anna Soltorp, Region Kalmar län
anna.soltorp@regionkalmar.se

Sofie Westerberg, Region Östergötland
sofie.westerberg@regionostergotland.se

Nationellt programområde (NPO)

NPO levnadsvanor, Kunskapsstyrning hälso- och sjukvård

NPO-representant för Sydöstra sjukvårdsregionen

Sofia Dahlin, Region Jönköpings län
sofia.dahlin@rjl.se

Senast uppdaterad 23 augusti, 2022 av lina.jarledal.blom@regionostergotland.se