Hälsofrämjande

Dokumentation och kontaktuppgifter för regionalt programområde hälsofrämjande i Sydöstra sjukvårdsregionen.

Planering och uppföljning

Handlingsplan hälsofrämjande 2022

Årsrapport hälsofrämjande 2020

Uppföljning av RCC cancerpreventionsplan 2016-2018

Möten

Mötesanteckningar 2021-12-08

Mötesanteckningar 2021-11-01

Mötesanteckningar 2021-09-09

Mötesanteckningar 2021-05-18

Mötesanteckningar 2021-03-25

Mötesanteckningar 2021-01-28

Ordförande

Maria Elgstrand, Region Östergötland
maria.elgstrand@regionostergotland.se

Processtöd

Anna Linders, Region Östergötland
anna.linders@regionostergotland.se

Ledamöter

Sofia Dahlin, Region Jönköpings län
sofia.dahlin@rjl.se

Annette Frisk, Region Jönköpings län
annette.frisk@rjl.se

Anna Soltorp, Region Kalmar län
anna.soltorp@regionkalmar.se

Marie Tigerryd, Region Kalmar län
marie.tigerryd@regionkalmar.se

Nationellt programområde (NPO)

NPO levnadsvanor, Kunskapsstyrning hälso- och sjukvård

NPO-representant för Sydöstra sjukvårdsregionen

Sofia Dahlin, Region Jönköpings län
sofia.dahlin@rjl.se

Senast uppdaterad 17 december, 2021 av anna.linders@regionostergotland.se